Karel Zvára
oficiální osobní stránky
glosa imigrační vlna

Schůzka V4 by měla být o součinnosti

úterý, 26. leden 2016 13:40

Časopis Týden uvedl článek, podle kterého Česká republika svolává na 15. únor 2016 schůzku představitelů Visegrádských zemí (České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska).

V článku uvádí, že na schůzce se bude nejspíš jednat o lepší ochraně Schengenu, případně o vytvoření záložní linie na úrovni Bulharska a Makedonie.

Je zapotřebí přestat si lhát do vlastní kapsy. Země V4 těžko rozhodnou o tom, o čem mají rozhodnout Bulhaři a Makedonci. Nějaká "ochrana Schengenu" je už také pasé, stačí se podívat, co se děje v Německu či Francii. Vláda by si měla uvědomit, že Schengen se rozpadá a zčásti neexistuje. Nefunguje ani Dublinská dohoda, která je předpokladem pro existenci a funkčnost Schengenu.

Na schůzce 15. února 2016 by zástupci Visegrádských zemí měli dohodnout součinnost při ochraně vlastních hranic a společný odmítavý postoj k výmyslům na přerozdělování migrantů či omezování držení zbraní přicházejícím z Bruselu.

Rozpadá se nejen Schengen, ale celá Evropská unie. Vláda by si měla přestat hrát na to, že "evropská integrace" jede dál, ať se děje, co se děje.

Karel Zvára, 2018 - RSS