Karel Zvára
oficiální osobní stránky

Pane Junckere, vítejte mezi EU-skeptiky

čtvrtek, 21. duben 2016 9:10

Zřejmě v očekávání referenda o vystoupení z Evropské unie, které se za nedlouho bude konat ve Spojeném království, změnil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker své priority a začal hovořit o tom, že to Evropská unie s vměšováním se do vnitřních věcí členských států už poněkud přehání.

Předseda Evropské komise se tak (zatím jen slovy) přidal k již velmi početné skupině EU-skeptiků - lidí, kteří považují pokračující centralizaci a unifikaci (integraci, v euromluvě "Ever closer union") za cestu zpět do nedávno minulé doby komunistické diktatury.

A tak se Vás, pane předsedo, ptám: Co jste v Evropské komisi udělal pro to, abyste tuto chybu napravil? Že přijímáte méně nařízení než předchozí Barrosova Komise nestačí. Evropská komise má legislativní iniciativu, může tedy navrhovat legislativu EU. A může navrhnout změnu smluv. Pokud jste tedy dospěl ke kritickému názoru na stále těsnější integraci, mohl byste jejich vážnost doložit činem. Navrhněte změnu smluv o EU a přesvědčivě se pokuste integraci zvrátit. Aspoň do stavu před Lisabonskou smlouvou. Můžete také přidat dobrovolnost eura pro všechny a znovu obnovení zákazu platit dluhy za jiné. Jinak je to jen rétorické cvičení. A na to obyvatelé Spojeného království znovu nenaletí.

 

Karel Zvára, 2018 - RSS